پیش غذایی با تزیین کفشدوزکمواد لازم (برای 36 عدد بیسکویت):
پنیر خامه ای (به دمای محیط رسیده) :60 گرم
ماست (بدون آب و ترجیحا کمی ترش مزه) :2 قاشق سوپخوری
رنگ مشکی خوراکی :به مقدار لازم
پیازچه (خرد شده ریز) :2/1 قاشق چایخوری
پودر سیر :8/1 قاشق چایخوری
جعفری تازه (خرد شده ریز) :8/1 قاشق چایخوری
بیسکویت کره ای نمکی :36 عدد
گوجه فرنگی مینیاتوری (چهار قاچ شده) :18 عدد
زیتون سیاه بزرگ (بدون هسته) :18 عدد
پیازچه (قسمت سبز و باریک آن، خرد شده بطول 2.5 الی 3 سانتیمتر):72  تکه

دستور تهیه:
 
1. در یک کاسه کوچک، پنیر خامه ای و ماست را با هم ترکیب نموده تا یکدست و کرمی شود. سپس 1 قاشق سوپخوری از آن را در ظرفی جداگانه با افزودن چند قطره از رنگ مشکی، رنگی نموده و به یک قیف یکبار مصرف انتقال داده و در یخچال قرار دهید.
 
2. اینک پیازچه و جعفری خرد شده را بهمراه پودر سیر به باقیمانده مخلوط پنیر خامه ای و ماست اضافه نمایید. از ترکیب حاصل بمقدار لازم بر روی هر بیسکویت طوری قرار دهید که از لبه بیسکویت فاصله داشته باشد.

3. دو برش از گوجه فرنگی های مینیاتوری را با فاصله از یکدیگر (شبیه به بال کفشدوزک) بر روی لایه کرمی قرار دهید. برای سر کفشدوزک زیتون را در بالای گوجه فرنگی ها قرار دهید. اگر اندازه زیتون با سایز بیسکویت و گوجه ها مطابقت ندارد می توانید آن را از درازا دو نیم کرده و از یک نیمه ی آن برای سر استفاده کنید.

4. داخل هر زیتون را با تکه کوچکی از گوشت گوجه فرنگی پر کنید و برای شاخک های کفشدوزک دو تکه از قسمت سبز خرد شده پیازچه را داخل هر زیتون قرار دهید.

5. اینک می توانید قیف حاوی کرم رنگ شده مشکی را از یخچال بیرون آورده و بر روی بالهای کفشدوزک، نقاطی ریز شبیه به خال ایجاد کنید.

ارزش غذایی (به ازای هر 3 بیسکویت تزیین شده):
 
انرژی: 86 کالری - کل چربی: 6 گرم – چربی های اشباع شده: 2 گرم – کلسترول: 7 میلی گرم - سدیم: 187 میلی گرم - پروتئین: 1 گرم - کل کربو هیدرات: 8 گرم - فیبر غذایی: 1 گرم
منبع: منتخب از وبسایت tasteofhome

در زیر تصاویری از نمونه های دیگری از پیش غذاهایی با تزیین کفشدوزک را برای تان ارائه نموده ایم.
   فرم نظرات کاربران

نظرات کاربران