پنگوئن های شکلاتی


 

ایده ی پنگوئن های شکلاتی براحتی با استفاده از رول های شکلاتی یا شکلات مغزداراستوانه ای شکل، تکه هایی از پرتقال شکری یا پاستیل پرتقالی، مارشمالو، تافی شکلاتی نرم، چشم های آبنباتی آماده و یا پنیر خامه ای سفت و شکلات چیپسی، با همراهی فرزندانتان قابل اجرا است.


مواد مورد نیاز:
 

رول های شکلاتی و یا شکلات مغزدار استوانه ای شکل
پرتقال شکری و یا پاستیل پرتقالی
مارشمالو
تافی شکلاتی نرم
چشم های آبنباتی آماده و یا استفاده از پنیر خامه ای سفت و شکلات چیپسی ریز
شکلات فندقی (نوتلا) یا شکلات بادام زمینی و یا شکلات ذوب شده برای چسباندن قطعات به یکدیگر

لوازم مورد نیاز:

کارد آشپزی
وردنه کوچک
قالب تخم مرغی شکل کوچک
قیف یکبار مصرف کوچک (در صورت استفاده از پنیر خامه ای برای چشم های پنگوئن)
 

1. یک تکه از پرتقال شکری و یا پاستیل پرتقالی را با کمک کارد به قطعاتی شبیه به پای پنگوئن با ضخامت 0.5 سانتیمتر و یک قطعه مثلثی شکل کوچک از آن را برای نوک پنگوئن برش دهید.

2. با برش دادن مارشمالو بشکل بیضی، اضافات آن را جدا کرده و از قسمت باقیمانده برای شکم پنگوئن استفاده کنید.
 
3. اگر تافی شکلاتی تان نرم باشد، می توانید با کمک وردنه آن را کمی صاف کرده و از ضخامتش بکاهید. در صورت سفت بودن تافی، آن را بمدت 5 ثانیه در مایکروویو با قدرت بالا (high) قرار دهید تا نرم شده و بتوان با وردنه آنرا صاف نمود. سپس با قالب تخم مرغی شکل، از هر تافی شکلی شبیه به بال پنگوئن را جدا کنید و با دست آن را کمی تاب دهید تا بیشتر شبیه به بال شود.

4. حال با استفاده از کمی شکلات فندقی (نوتلا) یا شکلات بادام زمینی و یا شکلات ذوب شده، تمامی قطعات چشم، نوک، بال ها، شکم و پاها را به بدنه شکلات استوانه ای تان بچسبانید. برای چسباندن پرتقال های شکری به زیر شکلات استوانه ای نهایت دقت را بعمل آورید تا بعد از اتمام کار شکلات در حالت عمودی قرار گرفته و واژگون نشود. اگر چشم آماده آبنباتی را نتوانستید تهیه کنید، کمی از پنیر خامه ای سفت را در قیف یکبار مصرف ریخته، نوک قیف را با قیچی در حد ایجاد یک سوراخ کوچک ببرید. سپس با فشاری کم دو دایره کوچک بشکل چشم بر روی شکلات استوانه ای تان قرار دهید. حال با قرار دادن دو عدد شکلات چیپسی ریز بر روی دایره های پنیری، چشم های پنگوئن را کامل کنید.

5. شکلات های آماده شده ی پنگوئنی شکل را می توانید در ظروف محافظ در برابر هوا در دمای محیط (18 تا 22 درجه سانتیگراد) نگهداری نموده و یا آنها را در همان ظرف تا زمان مصرف در یخچال قرار دهید.


 
در هنگام سرو شکلات ها، برای تداعی کردن محیطی پر از برف، دیس پذیرایی خود را با شکر و یا پودر شکر پر کرده و پنگوئن ها را روی آن قرار دهید.


منبع: منتخب از وبسایت   hungryhappenings

فرم نظرات کاربران

نظرات کاربران