دسر سیب شکم پـر

 
 

در این مقاله، دسری فرانسوی با سیبی که درونش با شکلات بادامی و یا بدلخواه با شکلات فندقی (Nutella) پر و طعم دار شده و با پوششی از خمیر پفی (هزارلا) تزیین گردیده است، تقدیم شما می گردد.

مواد مورد نیاز:
 

سیب زرد
شکر قهوه ای
وانیل شکری
دارچین
لیمو ترش تازه و یا آبلیموی تازه
شکلات فندقی (Nutella) و یا شکلات بادامی
رنده پوست پرتقال
خمیر هزارلا
زرده تخم مرغ

وسایل مورد نیاز:
 
کارد آشپزخانه
سینی فر
فویل (کاغذ آلومینیومی)
برس شیرینی پزی
هسته گیر سیب
 

اسکوپ کوچک مخصوص بستنی یا یک قاشق چایخوری کوچک
 


دستور تهیـه:
 


1. برای تهیه این دسر فر را روشن و درجه حرارت فر را بر روی 180 درجه سانتیگراد و یا 360 درجه فارنهایت تنظیم نمایید. اینک در یک کاسه شکر قهوه ای، وانیل شکری و دارچین را مخلوط کنید.   

2. پوست سیب را جدا کرده و با یک برش لیمو ترش تازه و یا برس آغشته به آبلیموی تازه، سطح سیب را با آبلیمو بپوشانید تا سیب در مجاورت هوا اکسیده نشده و تغییر رنگ ندهد. با کارد قسمت سر سیب را که دارای شاخه است را از مابقی سیب جدا کنید (شاخه سیب را باقی بگذارید).

3. با یک هسته گیر سیب و یا هر وسیله دیگری قسمت مرکزی میوه را (بشکل یک استوانه) خارج کنید. حال با کمک یک اسکوپ سایز کوچک بستنی و یا یک قاشق چایخوری، قسمت خالی شده را کمی عمیق تر کنید، اما نه به آن اندازه ای که قسمت تحتانی سیب نازک شده و ترک بخورد.

4. حال تمامی جدار خارجی سیب را در مخلوط شکر قهوه ای، وانیل و دارچین بغلطانید.

5. مخلوطی از شکلات بادامی (یا شکلات فندقی)، دارچین و کمی رنده پوست پرتقال را تهیه و از آن برای پر کردن حفره درون سیب استفاده نمایید.

6. از خمیر هزارلای قبلا تهیه شده، 3 نوار به پهنای 1.5 سانتیمتر تهیه نمایید.

7. قسمت برش خورده ی سر سیب (حاوی شاخه)  را بر روی حفره پر شده قرار دهید. سپس یکی از نوارهای برش خورده خمیر هزارلا را برداشته و با آن از قسمت پایین سیب شروع به پوشانیدن سطح سیب نمایید. طوری با نوار دورتادور سیب را بپوشانید که لایه بالاتر کمی بروی لایه زیرین قرار گیرد. بدین ترتیب تمامی سیب را مانند تصویر بپوشانید. بسته به درازای هر نوار، ممکنست برای پوشانیدن یک سیب به 2.5 الی 3 نوار از خمیر هزارلا نیاز داشته باشید.

8. از باقیمانده خمیر هزارلا، با کمک یک کارد اشکالی شبیه به برگ را برش زده (مانند تصویر) و در اطراف شاخه سیب بچسبانید.

9. در یک کاسه یک عدد زرده تخم مرغ زده شده را که با کمی آب رقیق شده است را به کمک برس بر روی پوشش خمیری دور سیب بمالید.

10. سینی فر را با کاغذ آلومینیوم (فویل) بپوشانید. سیب ها را با فاصله از یکدیگر در سینی بچینید (خمیر هزارلا در اثر حرارت پف می کند). سینی را برای مدت 25 دقیقه در فر قرار دهید.

11. سینی را از فر خارج کرده، فویل را از روی سینی برداشته و سیب ها را دوباره با فاصله از هم در سینی چیده و سینی را برای مدت 20 دقیقه دیگر در فر قرار دهید. بدین ترتیب، گوشت سیب نرمتر شده و پوشش خمیری دور سیب برشته تر و طلائی می شود.

منبع: منتخب از وبسایت cookingpanda، بتاریخ اکتبر 2012 
فرم نظرات کاربران

نظرات کاربران