معجونی اشتها برانگیز از موز، کیوی و بلغور جو


صبحانه پیش ساخته گرمسیری، سالم و مقوی  که مقدمات آن را می توان براحتی از شب قبل فراهم نمود.
 

مـواد لازم:
ماست وانیلی بدون چربی :1 قوطی
بلغور جو دوسر (تصویر میانی در عکس زیر) : 4/1 پیمانه
 

تخم شربتی (اختیاری – علاوه بر خواص آن، به غلظت مخلوط شما می افزاید) : 2/1 قاشق سوپخوری
 
 
کیوی :1 عدد
موز :1 عدد
بادام : به میزان لازم

طـرز تهیـه:
 

بطور عمومی دستور بعمل آوردن جو برای معجون های پیش ساخته، بشرح زیر می باشد:
1. ابتدا بلغور جو دوسر را با مقدار مساوی از مایع مورد نظر ترکیب کنید. این مایع بسته به انتخاب شما می تواند شیر، ماست و یا حتی آب میوه باشد. اگر از جو خرد شده (تصویر سمت چپ در عکس بالای صفحه) استفاده می کنید بر میزان مایعات بیافزایید. و در صورت استفاده از جو نیمه آماده (تصویر سمت راست در عکس بالای صفحه) از میزان مایعات بکاهید.
2. در این مرحله می توانید از هر نوع افزودنی نظیر طعم دهنده یا ادویه ای خاص (مانند دارچین)، هر نوع شیرین کننده ای (مانند عسل یا شکر قهوه ای)، میوه های خشک شده (مانند کشمش) استفاده نمایید.
3. مخلوط مواد را به یک ظرف شیشه ای دردار و یا هر نوع ظرف مقاوم در برابر نفوذ هوا انتقال داده و بگذارید جو بمدت حداقل سه ساعت و حداکثر در طول شب تا صبح، در مایعات و در محیط یخچال خوب خیس بخورد.
4. روز بعد در هنگام صبح، به مخلوط فوق میوه های مورد نظر، خشکبار و هر نوع افزودنی دلخواه تان را افزوده و صبحانه لذیذتان را میل نمایید.
نکته: برای تهیه صبحانه پیشنهادی ما، در مرحله شماره 1، جو را با ماست وانیلی به نسبت مساوی ترکیب نموده، در مرحله شماره 2، به آن تخم شربتی را اضافه کرده، در مرحله شماره 3، مخلوط مواد را تا صبح در یخچال گذاشته و در مرحله 4، به ترکیب مواد، قطعات خرد شده کیوی، موز و بادام را بیفزایید.
 


منبع: منتخب از وبسایت buzzfeed ، بتاریخ می 2014 
فرم نظرات کاربران

نظرات کاربران