صبحانه ای اشتهابرانگیز از گیلاس، کاکائـو و بلغور جـو


صبحانه و یا میان وعده ی خوشمزه ی شکلاتی و به سبک دسر که مقدمات آن را به راحتی می توان از شب قبل فراهم نمود. برای این میان وعده می توانید از بلغور جوی فاقد گلوتن استفاده کرده و یا آن را بدون بکارگیری مواد لبنی تهیه نمایید.
 

برای تزیین این میان وعده از شکلات چیپسی تیره استفاده شده است که در صورت دلخواه می توانید آن را حذف کنید. این میان وعده را می توان هم با ماست درست کرد و هم بدون ماست بکمک شیر بادام و در صورت دلخواه کمی تخم شربتی برای غلظت دادن به دسر و بهره مندی از خواص آن. با افزودن بلغور جو و استراحت ترکیب مواد اولیه در یخچال برای مدت یک شب تا صبح، صبحانه شما مشابه با یک فرنی کاملا خنک خواهد بود. برای تشکیل بافت کرمی در این دسر، پیشنهاد من به شما استفاده از پوره کدو حلوائی است، که کاکائو و گیلاس در مقابل پوره کدو حلوائی، طعمی غالب محسوب می شوند.  در صورت استفاده از ماست و حذف پوره کدو حلوائی، بسته به میزان ترشی یا شیرینی ماست شاید لازم باشد بر میزان عسل این صبحانه بیفزایید.

بطور عمومی دستور بعمل آوردن جو برای معجون های پیش ساخته، بشرح زیر می باشد:
 

- ابتدا بلغور جو دوسر را با مقدار مساوی از مایع مورد نظر ترکیب کنید. این مایع بسته به انتخاب شما می تواند شیر، ماست و یا حتی آب میوه باشد. اگر از جو خرد شده (تصویر سمت چپ در عکس بالای صفحه) استفاده می کنید بر میزان مایعات بیافزایید. و در صورت استفاده از جو نیمه آماده (تصویر سمت راست در عکس بالای صفحه) از میزان مایعات بکاهید.
- در این مرحله می توانید از هر نوع افزودنی نظیر طعم دهنده یا ادویه ای خاص (مانند دارچین)، هر نوع شیرین کننده ای (مانند عسل یا شکر قهوه ای)، میوه های خشک شده (مانند کشمش) استفاده نمایید.
- مخلوط مواد را به یک ظرف شیشه ای دردار و یا هر نوع ظرف مقاوم در برابر نفوذ هوا انتقال داده و بگذارید جو بمدت حداقل سه ساعت و حداکثر در طول شب تا صبح، در مایعات و در محیط یخچال خوب خیس بخورد.
- روز بعد در هنگام صبح، به مخلوط فوق میوه های مورد نظر، خشکبار و هر نوع افزودنی دلخواه تان را افزوده و صبحانه لذیذتان را میل نمایید.
 

 مواد لازم (برای یک نفر):

- گیلاس فریز شده :2/1 پیمانه
- پودر کاکائو :1 قاشق سوپخوری
- عسل :2 قاشق چایخوری
- اسانس یا عصاره وانیل :2/1 قاشق چایخوری
- شیر بادام :3/1 الی 2/1 پیمانه
- ماست و یا پوره کدو حلوائی :2/1 پیمانه
- بلغور جو :2/1 پیمانه
 
مواد لازم برای تزیین:
 
- پودر نارگیل :1 الی 2 قاشق سوپخوری
- شکلات چیپسی تیره  :1 الی 2 قاشق سوپخوری
- ماست طعم دار (ترجیحا نارگیلی) :1 قاشق سوپخوری
- گیلاس تازه :تعدادی   
 
دستور تهیه:
 
- گیلاس فریز شده، پودر کاکائو، عسل، اسانس وانیل و شیر بادام و در صورت تمایل به استفاده از پوره کدو حلوائی را در یک مخلوط کن ریخته و مواد را ترکیب کنید.

- مواد ترکیب شده را به یک کاسه در دار انتقال داده و در صورت تمایل به استفاده از ماست، در این مرحله آن را به مواد اضافه کنید. حال بلغور جو را افزوده و ترکیب را خوب هم بزنید. درب کاسه را بسته و آن را تا صبح در یخچال قرار دهید.  

- صبح کاسه را از یخچال خارج کرده و میزان نرمی جو را کنترل کنید. اگر کمی سفت بنظر می رسد، می توانید به آن کمی شیر بادام اضافه کنید. در غیر این صورت، نیمی از پودر نارگیل و نیمی از شکلات چیپسی را به ترکیب مواد افزوده و مخلوط را هم بزنید.

- برای تزیین باقیمانده پودر نارگیل، شکلات چیپسی، در صورت تمایل ماست طعم دار و گیلاس تازه را بر روی صبحانه خود قرار دهید. صبحانه شما آماده است، نوش جان!

نکته:

میزان مصرف شیر بادام در این میان وعده، بستگی به ماست یا پوره کدو حلوائی دارد. اگر غلظت ماست یا پوره زیاد باشد، شما نیاز به مصرف 2/1 پیمانه شیر بادام دارید و در صورت غلظت کم ماست یا پوره، 3/1 پیمانه شیر بادام کفایت می کند. اگر از میزان مصرف شیر بادام مطمئن نیستید، توصیه می شود از 3/1 پیمانه شیر بادام استفاده کرده، و صبح روز بعد در صورت تمایل کمی دیگر شیر بادام به دسر خود بیفزایید.

 

منبع: منتخب از وبسایت breakfastdramaqueen ، بتاریخ ژانویه 2015
 
فرم نظرات کاربران

نظرات کاربران