چگونگی استفاده از رنگ ها برای فراهم کردن فضایی دلپذیر در خانه (بخش سوم)


آیا شما تصمیم به تغییر دکوراسیون منزل خود دارید؟ اکثریت افراد به تاثیر روانشناسی رنگ های گوناگون معتقدند. بدن، ذهن و احساسات افراد می تواند تحت تاثیر رنگ ها قرار بگیرد. رنگ های متفاوت به طرق مختلف بر روی افراد تاثیر می گذارد، که مشاهده می شود در بین طیف گسترده ی رنگ ها، برخی از آنها تاثیر بهتری بر روی خلق و خوی اشخاص دارند. در زیر به تاثیر و کاربرد 3 رنگ متداول در دکوراسیون منزل اشاره ی مختصری می نماییم:

- صـورتــی

 

صورتی رنگی است معرف احساسات عاطفی، عاشقانه و لطیف. از آنجاییکه این رنگ شما را دعوت به صمیمیت و آرامش می کند، برای رنگ آمیزی اتاق خواب مناسب است.

 

انتخاب سایه ای از رنگ گل رز برای اتاق خواب کودکان (بخصوص دختران) و حتی بزرگسالان مناسب است. اما اگر نمی خواهید اتاق تان خیلی زنانه بنظر برسد از این رنگ به مقدار زیاد و برای کل فضای اتاق و وسایل استفاده نکنید.

 

می توان با قرار دادن تخت خوابی با قاب صورتی، اتاق خواب خود را از دیدگاه دکوراسیون منحصر بفرد نمود.

 

- مشکــی

 

مشکی رنگ دراماتیکی است که در عین حال قدرت و برجسته بودن را نیز القا می کند.

کاربرد رنگ مشکی به تنهایی چندان مرسوم نیست، چرا که محیط را بسته تر و کمی هولناک نشان می دهد، اما برای تاکید و جلوه دادن یک طرح، در زمینه‌های رنگی به کار می‌رود.

 

می توانید با قرار دادن حوله های مشکی در دستشویی و یا حمام خود، ظاهری شیک و ویژه را برای آن محیط فراهم کنید.
 


- خاکستــری

 

خاکستری رنگی خنثی، رسمی و سرد محسوب شده و مناسب برای دفتر کار و همچنین دستشویی می باشد.

 

برای رسمیت بخشیدن به محیط کار و یا ایجاد یک اتاق مطالعه حرفه ای می توانید یکی از دیوارهای مکان مورد نظر را به رنگ خاکستری درآورید.

 


 

منبع: منتخب از وبسایت lifehack
فرم نظرات کاربران

نظرات کاربران