23 وسیله ای که می توانید براحتی آنها را کنار گذاشته بدون اینکه کمبودشان را حس کنید (بخش آخر)


یکی از راه های ورود به سبک زندگی کمینه گرایی (مینیمالیستی)، ایجاد حس پاکسازی و کنار گذاشتن لوازم اضافی در محیط اطراف خودتان می باشد.
 

شاید برای شروع، تصمیم گیری نسبت به اینکه شما دقیقا به کدامیک از وسایل خود نیاز خواهید داشت کمی سخت باشد، لذا توصیه می شود ابتدا نسبت به جمع آوری اقلامی که به آنها نیاز ندارید اقدام نمایید. لوازم اضافه معمولا یا بهنگام خرید ازدواج و یا در طی سالها بدلیل علاقه به داشتن آنها جمع آوری می شود. بطور حتم در منزل هر شخصی از یک وسیله به تعداد دوعدد مشابه وجود دارد.

در زیر لیستی از وسایلی که احتمالا بیش از یک عدد از آن را ممکنست دراختیار داشته باشید و براحتی می توان با کنار گذاشتن وسیله اضافی به روند عادی زندگی خود ادامه دهید، را برای تان تهیه کرده ایم:

حذف وسایل اضافه حمام و دستشویی


حولـه ها
– اگر فرض را بر این بگذاریم که ما در یک شبانه روز 8 ساعت بر روی ملحفه تخت مان استراحت می کنیم و در هر بار استفاده از حوله مان یک الی دو دقیقه وقت اختصاص می دهیم، در تمیز ترین حالت ممکنه هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض ملحفه و یا حوله مان داریم؟ شاید هفته ای یکبار برای ملحفه و هفته ای دو بار برای حوله مان. پس نیاز به داشتن کلکسیونی از حوله و ملحفه نداریم. شاید یک دست اضافه برای میهمان کفایت کند. در انتها توجه تان را به فضای اشغال شده توسط حوله ها، ملحفه ها و روتختی ها جلب می کنیم.
 

انواع مواد شوینده و بهداشتی مخصوص حمام و توالت – آیا شما هم از آن جمله افرادی می باشید که با دیدن تبلیغات برای مواد شوینده جدید، علاقمند به خرید و امتحان آنها می شوید؟ نتیجه این کار، داشتن کمدی پر از مواد شوینده نیمه تمام خواهد بود.
 

لـوازم آرایش – معمولا برخی از خانمها قبل از اتمام کامل وسیله آرایشی خود تمایل به خرید و امتحان کردن وسایل جدید دارند. ماحصل این تمایلات به خرید، کیفی مملو از لوازم آرایش نیمه کاره و یا وسایل آرایشی نو و هنوز استفاده نشده خواهد بود. ضمن اینکه به این وسایل، نمونه های رایگان برای تست را هم می بایستی افزود.
 

لوازم تمیـز کـردن
– همانند مثال های فوق، ما نیازی نداریم که هر نوع وسیله جدیدی که به بازار می آید را امتحان کنیم. همین وسایل تمیز کننده فعلی مان شاید تا سالها به دردمان بخورد. قرار نیست مجموعه ای از انواع وسایل تمیز کننده را برای فرزندان مان به ارث بگذاریم.
 

کابینت دارویـی – خوشبختانه تمامی داروها دارای تاریخ انقضاء می باشند. این ویژگی به ما کمک می کند که داروهای تاریخ گذشته را دور بیاندازیم. برای سایر اقلام نیز مانند کرم بچه، اگر دیگر فرزند خردسالی نداریم، نیازی به نگهداری آن هم نخواهیم داشت. بخصوص اگر فکر کنیم که شاید در آینده به آن احتیاج پیدا کنیم و بعد متوجه شویم که تاریخ مصرفش منقضی شده، بیشتر باعث ناراحتی ما خواهد شد.
 

لوازم مخصوص برای مناسبتی ویـژه – آیا شما هم تعدادی از شامپو و صابون استحمام موجود در هتل های محل اقامت خود را نگه داشته اید تا برای مسافرت بعدی از آن استفاده کنید؟ و یا تعدادی هدایای تبلیغاتی شامل انواع لوسیون حمام، شمع و نظایر آن را هنوز بدون استفاده نگاه داشته اید. اگر هیچ مناسبت ویژه ای در آینده نزدیک برای استفاده از این وسایل در ذهن خود ندارید، زمان حاضر بهترین موقع برای کنار گذاشتن آنهاست.
 

حال که تعداد بیشماری از وسایل غیر ضروری تان را جدا کرده و کنار گذاشته اید، فرصت مناسبی برای اهدای آنها به افراد و یا اماکن خاصی است که این وسایل مورد نیاز و قابل استفاده برای آنها می باشد. در صورت نیاز مالی، شاید بتوانید این وسایل را در یک حراجی نیز به فروش برسانید.

منبع: منتخب از وبسایت ticoandtina ، بتاریخ نوامبر 2014

فرم نظرات کاربران

نظرات کاربران