ایده هایی ساده برای آموزش فرزندان خردسال

 
پدر و مادر ها در قبال فرزندان خود از مسئولیت مهمی برخوردار هستند. ما بعنوان سرپرست خانواده خود را در قبال فراهم کردن محیطی شاد و امن برای کودکان مان مسئول می دانیم. تا زمانیکه خردسال هستند بدلیل آسیب پذیری شان بشدت نگران شان هستیم و وقتیکه بزرگتر هم می شوند باز هم نگران شان هستیم چرا که همیشه بهترین ها را برای شان می خواهیم. در این اثناء برخی اوقات دچار احساس خستگی و ناتوانی می شویم. پس با ایده هایی متمایز و در عین حال بسیار ساده سعی در ایجاد تنوع و فراهم نمودن اوقاتی خوش در کنار فرزندان مان می نماییم.
 
- لیـوان های آهـن ربایـی
 


تصور کنید که چهار فرزند قد و نیم قد در منزل داشته باشید که هر یک اگر در روز چهار لیوان آب بنوشند، در پایان روز سینک ظرفشویی شما مملو از 24 لیوان خواهد بود! پس با اختصاص یک لیوان شخصی به هر یک از فرزندان، نه فقط حس استقلال را در ایشان تقویت نموده بلکه در شستشوی ظروف نیز صرفه جویی خواهد شد. چاره کار تهیه 4 لیوان سبک و مناسب برای هر فرزند، 8 عدد آهن ربای کوچک و چسب مخصوص می باشد. کودک پس از استفاده از لیوان خود، براحتی می تواند آن را به درب یخچال بچسباند.

-   نشانه دیواری برای استفاده از دستمال توالت
 

 
دستمال توالت اسباب بازی جذابی برای کودکان خردسال محسوب می شود. بدفعات با کوهی از دستمال توالت در دستشویی و یا توالت منزل روبرو شده اید. پس برای آموزش میزان مصرف دستمال کافیست یک نشانه رنگی بر روی دیوار نصب کرده و به فرزند خود معنی آن را آموزش دهید. این نشانه رنگی، محدودیت مصرف دستمال را بشکل بصری به کودک تان یادآوری می نماید.
 
- تفکیک لنگه های کفش پای راست از پای چپ
 


برای آموزش کودک خردسال تان در تشخیص لنگه های کفش (تفکیک کفش متعلق به پای راست از پای چپ)، کافیست از دو برچسب کارتونی و جالب برای کفش های شان استفاده کنید. با قرار دادن کفش ها در کنار هم، دو برچسب تشکیل یک تصویر واحد را می دهد و کودک با این نشانه، بدون کمک شما می تواند آنها را براحتی بپوشد. 

- جا کفشی پارچه ای برای وسایل بازی و سرگرمی کودک در اتومبیل
 


با قرار دادن یک جا کفشی پارچه ای سبک در پشت یکی از صندلی های اتومبیل، می توانید وسایل سرگرمی فرزندان تان را بصورتی مرتب و آسان برای دسترسی در اتومبیل قرار دهید. در صورت آزاد بودن انتهای جا کفشی مزبور، با استفاده از دو روبان آن را به قسمت زیرین صندلی متصل و تثبیت نمایید.
 
- استخرهای بادی کوچک، محیطی امن برای بازی کودکان خردسال
 


استخرهای بادی کوچک، ایده خوبی برای فراهم کردن محیط بازی مناسب برای کودکانی است که تازه شروع به چهار دست و پا راه رفتن کرده اند. نه تنها یک محیط بسته برای کودکان فراهم می شود بلکه آسایش خیال شما در زمان بازی کودک در این محیط امن نیز فراهم می گردد.

- کلاهکی برای جلوگیری از ورود شامپو به داخل چشم کودکان

 
سوزش چشم کودکان بهنگام استحمام که در اثر ترشح آب و یا شامپو به داخل چشم می باشد، یکی از عوامل عدم علاقه آنها به حمام کردن است. با انتخاب کلاهی مشابه تصویر فوق، اطمینان خاطر کودک تان به محیط حمام و شستشو را جلب نمایید.
 
- حمل راحت پستانک های فاقد روکش

 

پستانک های فاقد کلاهک و روکش را می توانید برای تمیز ماندن و راحتی در حمل آنها، از جا سسی هایی که معمولا همراه با غذا در رستوران ها ارائه می شود، استفاده کنید.

منبع: منتخب از وب سایت prakticideas ، بتاریخ مـی 2015

فرم نظرات کاربران

نظرات کاربران