23 وسیله ای که می توانید براحتی آنها را کنار گذاشته بدون اینکه کمبودشان را حس کنید (بخش اول)


یکی از راه های ورود به سبک زندگی کمینه گرایی (مینیمالیستی)، ایجاد حس پاکسازی و کنار گذاشتن لوازم اضافی در محیط اطراف خودتان می باشد.
 

شاید برای شروع، تصمیم گیری نسبت به اینکه شما دقیقا به کدامیک از وسایل خود نیاز خواهید داشت کمی سخت باشد، لذا توصیه می شود ابتدا نسبت به جمع آوری اقلامی که به آنها نیاز ندارید اقدام نمایید. لوازم اضافه معمولا یا بهنگام خرید ازدواج و یا در طی سالها بدلیل علاقه به داشتن آنها جمع آوری می شود. بطور حتم در منزل هر شخصی از یک وسیله به تعداد دوعدد مشابه وجود دارد.

در زیر لیستی از وسایلی که احتمالا بیش از یک عدد از آن را ممکنست دراختیار داشته باشید و براحتی می توان با کنار گذاشتن وسیله اضافی به روند عادی زندگی خود ادامه دهید، را برای تان تهیه کرده ایم:

حذف وسایل اضافه آشپزخانه 

لیوان ها – چرا مردم به داشتن انواع لیوان ها علاقمندند؟ استفاده از لیوان های متعدد برای هر نوشیدنی، انتخاب ما را سخت تر می کند. همه ما از بین لیوان های مان به یک یا دو تای آنها بیشتر از سایر لیوان ها علاقمندیم و بیشتر موارد از آنها استفاده می کنیم. در صورتیکه ممکنست با گذشت ماه ها، حتی یکبار هم از سایر لیوان های مان استفاده نکنیم جز اینکه در کابینت آشپزخانه خاک بخورد.
 

ظروف پلاستیکی مخصوص نگهـداری غـذا – پیشنهاد می شود بجای استفاده از ظروف پلاستیکی برای نگهداری باقیمانده مواد غذایی، از ظروف شیشه ای استفاده کنید. ظروف شیشه ای به راحتی قابل شستشو بوده، در اثر رنگ غذا تغییر رنگ نمی دهد و واکنش شیمیایی بین مواد غذایی و جنس ظرف رخ نخواهد داد.  
 

گلـدان ها – هیچوقت نیاز به استفاده همزمان از تمامی گلدان های مان نخواهیم داشت. در آن واحد شاید یک یا دو گلدان استفاده شود و سایر گلدان ها تا مدت ها بلا استفاده باقی بمانند.
 

کارد و چاقـو ها – آیا نگهداری یک مجموعه ی 12 تایی از چاقو ضروری است؟ مگر اینکه شما یک آشپز حرفه ای رستوران باشید. آیا شما روزانه از تمامی کاردهای موجود در آشپزخانه تان استفاده می کنید؟ آخرین باری که از هر یک از چاقوهای موجود استفاده شده، چه زمانی بوده است؟ لذا از بین کاردهای موجود، فقط پر کاربردترین شان را نگه دارید.

 
ملاقه و قاشق های سرو غـذا – بطور معمول دریک وعده غذایی شاید همزمان یک نوع سوپ و یک نوع خورشت سرو شود. پس نیازی به داشتن انواع ملاقه نخواهد بود. همین مثال برای قاشق های مخصوص سرو غذا نیز صدق می کند. مگر اینکه شما مالک رستورانی باشید که در آن انواع سوپها، خورشت ها و سایر غذاها سرو می شود.
 

کفگیـرها – بطور همزمان شاید از دو کفگیر استفاده شود و نه بیشتر. پس نیازی به نگهداری تعداد بیشتری نیست.
 

حال که تعداد بیشماری از وسایل غیر ضروری تان را جدا کرده و کنار گذاشته اید، فرصت مناسبی برای اهدای آنها به افراد و یا اماکن خاصی است که این وسایل مورد نیاز و قابل استفاده برای آنها می باشد. در صورت نیاز مالی، شاید بتوانید این وسایل را در یک حراجی نیز به فروش برسانید.

منبع: منتخب از وبسایت ticoandtina ، بتاریخ نوامبر 2014
فرم نظرات کاربران

نظرات کاربران